SportNogometAtletico bolji od Reala u evropskom Superkupu

Atletico bolji od Reala u evropskom Superkupu

Fudbaleri madridskog Atletica osvojili su evropski Superkup. Oni su večeras u Tallinu preokretom savladali gradskog rivala Real nakon produžetaka rezultatom 4:2. Loše je počelo po Kraljeve. Već u prvoj minuti su primili gol, a Diego Costa je prvo na čudesan način prevario odbranu Reala i zatim je zakucao loptu iza leđa Keylora Navasa za prednost Atletica od 1:0. Aktuelni prvak Evrope je do izjednačenja došao u 27. minuti meča. Gareth Bale je poslao odličan centaršut, a na pravom mjestu je iskusni Karim Benzema koji glavom šalje loptu u mrežu za izjednačenje rezultata na 1:1. Ovim rezultatom se odlazi na odmor, da bi u 63. minuti meča Real ponovo poveo. Juanfran je igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudija Marciniak iz Poljske pokazuje na bijelu tačku. Odgovornost za izvođenje penala preuzeo je kapiten Sergio Ramos. Bio je precizan za vodstvo Kraljeva od 2:1.

Ipak, Atletico ima Diega Costu. U 79. minuti je sjajni napadač pogodio drugi put nakon sjajne akcije Corree i rezultat je poravnat na 2:2. To je bio i konačan rezultat nakon 90 minuta igre i ovaj susret je otišao u produžetke. Tamo se Atletico mnogo bolje snašao i u prvom produžetku su riješili sve dileme oko pobjednika. Prvo je u 98. minuti spektakularan gol postigao Saul za 3:2, da bi rezultat na 4:2 u 104. minuti povećao Koke. Realu povratka nije bilo. Ostalo je 4:2 za Atletico koji je tako u novu sezonu ušao trofejom.