SportNogometAtletico savladao Athletic u gostima, remi Leganesa i Girone

Atletico savladao Athletic u gostima, remi Leganesa i Girone

Atletico Madrid je rezultatom 2:1 savladao Athletic u gostima. Gosti iz Madrida možda ne bi slavili da u 41. minuti susreta Oblak nije odbranio penal iskusnom Adurizu.

Taj momenat je prelomio utakmicu i igrači baskeijske ekipe se nisu oporavili od tog šoka. Jorgandžije su to iskoristile i preko Corree u 55. i Carrasca u 73. minuti su došle do tri boda sa veoma teškog gostovanja na San Mamesu. Počasni pogodak za Athletic postigao je Garcia u 90+2. minuti.

U drugoj utakmici koja je počela u 20 sati Leganes i Girona su podijelili bodove odigravši susret bez pogodaka.