SportNogometAtletico u gostima bolji od Monaca, Borussia od Club Bruggea

Atletico u gostima bolji od Monaca, Borussia od Club Bruggea

Dva vrlo zanimljiva meča odigrana su u okviru grupe A Lige prvaka. Atletico je na kraju savladao Monaco sa 2:1, a Dortmund Club Brugge sa 1:0. Monaco je u vrlo interesantnom susretu dočekao ekipu Atletico Madrida te je poveo vrlo brzo. Igrao se 18. minut kada je Grandsir zatresao mrežu Jana Oblaka i domaći su imali prednost. Ipak, Atletico se nije predavao i sredinom prvog dijela je uspio da stigne do izjednačenja. Griezmann je bio asistent, a u strijelce se upisao Diego Costa za 1:1. U samom finišu prvog dijela gosti su došli do potpunog preokreta, a strijelac je bio Gimenez. U drugom poluvremenu se većinom igralo između dva šesnaesterca i nije bilo većih prilika, pa je do kraja meča ostalo 2:1 za Atletico. U drugom meču ove grupe ekipa Club Bruggea je dočekala Borussiju Dortmund. Milioneri su na kraju slavili pobjedu rezultatom 1:0, a jedini gol na meču je postigao Christian Pulišić u 85. minuti. Atletico i Dortmund imaju po tri boda, dok su Club Brugge i Monaco bez bodova. U narednom kolu Dortmund dočekuje Monaco, a Atletico Club Brugge.