SportNogometBarcelona bolja od Seville, povrijedio se Messi

Barcelona bolja od Seville, povrijedio se Messi

Barcelona je u derbi meču 9. kola španske Primere pobijedila Sevillu sa 4:1 i vratila se na vrh tabele. Katalonci su sjajno otvorili meč i lijepim golovima Coutinha u 2. i Messija u 12. minuti stekli su veliku prednost od 2:0. Ipak, dobru igru zasjenila je nezgodna povreda ruke Argentinca u 25. minuti zbog koje je morao napustiti igru, a prema prvim prognozama propustit će okršaj Lige prvaka sa Interom u srijedu, a upitan je i za veliki derbi protiv Real Madrida. U drugom dijelu prvo je Suarez iz penala povisio na 3:0 iz penala u 63. minuti, a u posljednjih deset minuta vidjeli smo još tri pogotoka. Sarabia je smanjio u 80. minuti na 3:1, ali je osam minuta kasnije Rakitić otklonio sve dileme. Muriel je u 91. minuti krasnim golom postavio konačan rezultat 4:2.