SportNogometBarcelona na krilima Messija posljednja izborila četvrtfinale LP

Barcelona na krilima Messija posljednja izborila četvrtfinale LP

Barcelona je posljednji četvrtfinalista Lige prvaka nakon što je večeras na Camp Nouu porazila Chelsea sa 3:0 u revanšu osmine finala. Prvi meč na Stamford Bridge stadionu u Londonu završen je bez pobjednika (1:1) i večeras se odlučivao pobjednik ovog dvomeča, a to je na kraju bila Barcelona koja je koristila svoje prilike za razliku od Chelseaja.

Nije ekipa Antonija Contea večeras bila toliko loša kao što to rezultat kaže. U nekim situacijama nisu imali sreće, u nekim znanja, a druge strane Barcelona je imala preraspoloženog Messija i tu se više nema ništa dodati. Odmah je Messi pokazao koliko je raspoložen za igru u večerašnjem susretu jer je nakon samo tri minute igre pogodio kroz noge Courtoisu za 1:0. Nije se Chelsea baš odmah predao i kasnije je imao terensku inicjativu uz nekoliko polu-prilika, ali bez stopostone. Barcelona je u tim trenucima šansu tražila iz kontre i našla ju je u 20. minuti kada je madžioničar Leo Messi prošao dva fudbalera gostiju i uposlio Dembelea koji postiže svoj prvijenac za povećanje prednosti. Nekoliko minuta kasnije veliku šansu imao je i Luis Suarez, ali Courtois je ovog puta bio siguran. Krajem prvog poluvremena Chelsea je imao dvije velike prilike. Prvo je pokušao Alonso, njegov udarac je odbranio Ter Stegen, a kasnije je stopostotnu priliku imao i N'Golo Kante, ali se veoma slabo snašao i pokazao je on ipak defanzivni vezni, a ne napadač. U nadoknadi prvog dijela nova velika šansa za goste, ali udarac Alonsa iz slobodnjaka završava na stativi. Rezultat 2:0 je bio i konačan u prvom dijelu. Antonio Conte je sve karte bacio u napad u drugom poluvremenu, ali prvu šansu je imala Barcelona preko Suareza čiji udarac brani Courtois. Kasnije je Chelsea imao dobru šansu preko Alonsa, ali njegov udarac blokira Piquet. Samo minut poslije toga Messi je ponovo postigao gol, ovog puta njegov 100. u Ligi prvaka i slavlje je moglo početi. Do kraja meča nije bilo promjene rezultata, iako je Barca imala nekoliko dorih šansi. Podsjetimo, osim Barce, dalje su se plasirali Juventus, Real Madrid, Roma, Sevilla, Bayern, Liverpool i Manchester City. Žrijeb četvrtfinala je u petak u 12.00 sati.