SportNogometBarcelona opet kiksala, Atletico uoči derbija na samo pet bodova zaostatka

Barcelona opet kiksala, Atletico uoči derbija na samo pet bodova zaostatka

Barcelona je večeras na gostujućem terenu osvojila samo bod protiv Las Palmasa (1:1) i tako učinila špansko prvenstvo dosta interesantnijim pred završnicu La Lige. Zahvaljujući ovom kiksu, Barcelona je dozvolila Atletico Madridu da joj se približi na pet bodova zaostatka, ali već u narednom kolu će na Nou Campu dočekati Jorgandžije u susretu koji već sada privlači veliku pažnju. Barcelonu je u vodstvo doveo Leo Messi, koji je u 21. minuti fantastično iz slobodnog udarca matirao Leandra Chichizolu za prednost Katalonaca od 1:0. Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih prilika pa se rezultat nije mijenjao. Međutim, početak drugog dijela donio je nova uzbuđenja. Igrao se 48. minut kada je Thomas Vermaelen skrivio jedanaesterac, kojeg je u gol pretvorio Jonathan Calleri. Las Palmas je poravnao na 1:1 i od tog momenta se orjentisao na čuvanje svog gola, dok je Barcelona krenula u napad. Imao je u 62. minuti Suarez veliku šansu, ali je šutirao pored gola. Do kraja utakmice, Las Palmas je čak mogao i do potpunog preokreta ali su se fudbaleri domaćeg tima spetljali u jednoj sjajnoj situaciji, dok su Katalonci ostali dužni svojim navijačima. Barcelona ostaje na prvom mjestu sa 66 bodova dok je Atletico Madrid drugi na tabeli sa 61 bodom, a njihov međusobni duel je na rasporedu već za tri dana na Nou Campu s početkom u 16:15 sati.