SportNogometBarcelona uspješna na gostovanju kod Villarreala

Barcelona uspješna na gostovanju kod Villarreala

U 15. kolu španske Primere, Barcelona je kao gost na El Madrigalu pobijedila Villarreal sa 0:2. Bila je to od samog starta otvorena utakmica, u kojoj su obje ekipe imale svoje šanse, ali oba golmana Asenjo i Ter-Stegen bili su nesavladavi i zahvaljujući njima mreže su mirovale nakon prvog dijela igre. Prelomni trenutak desio se u 60. minuti kada je domaći igrač Raba zaradio crveni karton, a Katalonci su to kaznili već u 72. minuti kada je Luis Suarez lijepim golom donio vodstvo svom timu. Vrijedna tri boda Barceloni, koja se učvrstila na prvom mjestu, ovjerio je Messi sedam minuta prije kraja, nakon jedne greške domaće odbrane.