SportOstali sportoviBašić eliminisao i Simona

Bašić eliminisao i Simona

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić izborio je plasman u četvrtfinale teniskog turnira u američkog Irvingu nakon što je sa 2:1 u setovima savladao petog nosioca turnira Gillesa Simona. Iako Mirza nije bio potpuni autsajder u ovom meču, očekivalo se da Simon ipak odradi bolji posao od njega, no to se nije desilo, a naš teniser je pružio dosta dobru partiju i slavio je važnu pobjedu. U prvom setu koji je trajao 50 minuta, Mirza Bašić je već u drugom servis gemu svog protivnika napravio prvi break i poveo je rezultatom 2:1, ali nije previše dugo zadržao svoje vodstvo, jer je Simon vratio break i došao do izjednačenja rezultata na 3:3. Ipak, nije zadržao svoj servis, pa je Bašić poveo sa 4:3, a potom i sa 5:3, ali je onda ponovo dozvolio Simonu povratak u meč. Kod rezultata 5:5 Bašić pravi odlujućujući break u prvom setu i mirno ga privodi kraju, dobivši ga sa 7:5. Drugi set nije bio ni približno uspješan za našeg tenisera, koji je dozvolio Simonu break i odvajanje na vodstvo 3:1 da bi već u narednom gemu uspio da vrati break. Međutim, Bašić ponovo nije zadržao svoj servis, te je Simon poveo sa 4:2. Svoje vodstvo je uspio zadržati, a uz manje probleme je dobio svoj posljednji servis gem za 6:3. Treći set je pak donio najsigurniju igru Mirze Bašića. Iako je i u ovom setu dozvolio svom protivniku nekoliko break lopti, nije mu dozvolio da iskoristi nijednu. S druge strane, Bašić je uspio napraviti break već kod svog vodstva od 1:0 te je mirno odradio svoj posao do kraja seta za konačan njegov rezultat od 6:3.