SportOstali sportoviBašića zaustavio Sousa

Bašića zaustavio Sousa

Bh. teniser Mirza Bašić nije uspio da se plasira u četvrtfinale ATP turnira u turskoj Antalyji. Bašić je u meču 2. kola poražen od Portugalca Joaa Souse sa 2:1, po setovima 6:7, 6:4 i 6:4. Mirza je dobro ušao u meč. Poveo je sa 3:1, ali je break prednosti izgubio u šestom gemu. Oba tenisera su potom igrala sigurno na vlastiti servis i pobjednik prvog seta je odlučen u tie-breaku. Tamo se bolje snašao bh. teniser i osvoja prvi set sa 7:6. Već na početku drugog seta Sousa oduzima servis Bašiću. Ipak, drugi teniser BiH u osmom gemu uzvraća, no potom gubi gem bez osvojenog poena i zatim propušta čak tri break lopte. Zato je Portugalac iskoristio treću set loptu i osvojio je drugi set sa 6:4 i došao je do izjednačenja rezultata po setovima na 1:1. Sousa je dvostrukim breakom došao do prednosti od 4:1 u odlučujućem setu. Mirza je uspio da vrati jedan break, ali zatim propušta šansu u 10. gemu trećeg seta. Imao je 15:40 na servis protivnike, ali je potom izgubio četiri uzastopna poena i Sousa je dobio odlučujući set sa 6:4 za pobjedu od 2:1 u ovom meču.