SportKošarkaBaskonia slavila u Madridu protiv Reala

Baskonia slavila u Madridu protiv Reala

U prvoj utakmici finala španjolskog prvenstva u Madridu nakon velike borbe slavila je gostujuća ekipa Baskonije rezultatom 94:90. U prvom poluvremenu gledali smo izjednačenu utakmicu sa dosta sporim tempom sa obje strane. Međutim drugo poluvrijeme donosi pravu košarkašku poslasticu. Vidjeli smo čak 14 trojki, sipali su i jedni i drugi iz svih pozicija a posebno raspoloženi su bili Carroll i Janning. U posljednju dionicu igre gosti su ušli sa 9 poena prednosti što je Real postepeno topio i na 2:30 do kraja uspio povesti 3 razlike. No, to je bilo sve od domaće ekipe jer su gosti preko slobodnih bacanja (izveli čak 14 slobodnih bacanja u zadnje 2 minute) zapečatili iznimno važnu pobjedu. Kod Baskonie ujednačen napad od čak šest dvoznamenkastih strijelaca predvodio je mladi Vildoza sa 16 poena dok je domaćine predvodio Carroll sa 20 poena.