Bayern na Allianz Areni pobjedom protiv Leverkusena krenuo u novu odbranu titule

126
Bayernov put ka odbrani titule krenuo je žestoko. Nakon 20 minuta ekipa Carla Ancelottija vodila je rezultatom 2:0, a golove su postigli igrači koji su ovog ljeta stigli u klub.

Prvo je Sule, nakon centaršuta njegovog dojučerašnjeg saigrača iz Hoffenheima i još jednog novajlije u Bayernu Rudyja, pogodio za 1:0 u devetoj minuti. Deset minuta kasnije asistenciju upisuje Vidal, a mrežu pogađa ljetno pojačanje Bavaraca Tolisso.

To je bio prvi put nakon 2007. godine da golove za Bayern postižu dva igrača koji debituju. Prethodno su to učinili Toni i Klose protiv Hanse Rostock u pobjedi rezultatom 3:0.

Finiš prvog poluvremena obilježen je snažnim pljuskom koji je odgodio početak drugog poluvremena za nekih 10-ak minuta.

Bayern je nakon sedam minuta igre u nastavku postigao i treći gol, a strijelac je bio Lewandowski iz penala u 53. minuti. Penal je dosuđen nakon reakcije video-asistenta (VAR).

Potom je uslijedio period igre kada je Leverkusen na krilima rezerviste Brandta napravio nekoliko izuzetnih šansi, ali je samo jednu realizovao. Mrežu domaćeg tima pogodio je Mehmedi u 65. minuti za konačnih 3:1.