SportNogometBelgija u posljednjoj provjeri razbila Kostariku

Belgija u posljednjoj provjeri razbila Kostariku

Selekcije Belgija i Kostarike su večeras u Briselu odigrale prijateljski meč u okviru prirpema za Mundijal u Rusiji. Kostarikanci su uspjeli prvi stići do vodstva, ali je trijumf rezultatom 4:1 ipak slavila Belgija. Imala je Belgija na samom startu meča odličnu priliku preko Edena Hazarda, ali je njegov šut uspjela blokirati protivnička odbrana. Nakon perioda nešto mirnije igre, Kostarika uspijeva šokirati domaćine. Jedan fudbaler Belgije je pokušao izbaciti loptu iz svog kazenog prostora, ali ona dolazi do Bryana Ruiza koji u 24. minuti sjajnim udarcem pogađa za prednost Kostarike. Ipak, nije se dugo čekalo na odgovor Belgijanac koji do poravnanja stižu već u 31. minuti kada Mertens koristi odličnu asistenciju Edena Hazarda i pogađa za 1:1. Uspjeli su domaći prije odlaska na odmor stići po preokreta. Igrala se 42. minuta kada je Mertens uputio odličan centaršut, a Lukaku pogodio za 2:1. Vodstvom Belgije od 2:1 se otišlo na odmor, a onda Lukaku nakon pet minuta igre u drugom dijelu pogađa za vodstvo domaćih od 3:1. Isti igrač je u 64. minuti odlično asistirao Batshuayiju za konačnih Belgija – Kostarika 4:1.