SportNogometBenfica i PSG u četvrtfinalu Lige prvaka

Benfica i PSG u četvrtfinalu Lige prvaka

Nogometaši Benfice i PSG-a plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka. Benfica je u uzvratnom susretu osmine finala sinoć u St. Petersburgu pobijedila Zenit rezultatom 2:1 te s ukupnim rezultatom 3:1 izborila dalji plasman. Domaći tim u vodstvo je doveo Hulk u 69. minuti. Izjednačio je Nicolas Gaitan golom u 85. minuti, a pobjedu portugalskom timu donio je Anderson Talisca u sudijskoj nadoknadi vremena. Sličan scenario viđen je u Londonu, s tim da je tu PSG poveo golom Rabiota, izjednačio je za Chelsea Costa, a onda je Ibrahimović gostima iz Pariza donio pobjedu 2:1 i potvrdu plasmana u četvrtfinale.