SportNogometBernardeschi i Higuain donijeli veliku pobjedu Juventusu

Bernardeschi i Higuain donijeli veliku pobjedu Juventusu

Juventus je došao do velike pobjede protiv Fiorentine u utakmici 24. kola italijanske Serie A (0:2), a burno je bilo od početka utakmice. Drama na utakmici počela je već od četvrte minute, jer je sudija Guida Marco pokazao na bijelu tačku, a onda je nakon konsultacija poništio dosuđeni penal Fiorentini. Nije bilo mnogo zanimljivo u prvom dijelu. Gil Bastiao Dias pogodio je stativu u 39. minuti. Ni u nastavku nije viđena neka izuzetno dobra igra, a u 56. minuti Federico Bernardeschi je pogodio iz slobodnjaka protiv bivšeg kluba za vodstvo Stare dame od 0:1. Cyril Thereau je imao šansu za domaće u 71., a u 86. minuti Gonzalo Higuain postigao je gol za konačnih 0:2. Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta večerašnjeg susreta. U ovom susretu velike jubileje obilježili su trener Massimiliano Allegri i golman Gianluigi Buffon. Naime, Allegriju je obo bila 200. utakmica na klupi Juventusa, dok je Buffon upisao svoj 500. ligaški nastup u dresu Stare dame.