SportNogometBetis slavio u gostima kod Alavesa

Betis slavio u gostima kod Alavesa

Betis je u posljednjoj utakmici 28. kola La Lige gostovao kod Alavesa i upisao pobjedu rezultatom 1:3. Prvu veću priliku na utakmici je imao Alaves u 8. minuti, ali je šut El Haddadija otišao pored gola. Nakon perioda nešto mirnije igre Betis stiže do vodstva. Igrala se 23. minuta kada je kada je Loren matirao golmana domaćih za 0:1. Betis je dobru igru u prvom dijelu krunisao još jednim golom prije odlaska na odmor. Garcia se najbolje snašao u gužvi u protivničkom šesnaestercu nakon ubacivanja iz ugla i pogodio za prednost Betisa od dva gola razlike. Uspio je Alaves smanjiti zaostatak u 67. minuti. Aguirregabria je odlično proigrao Sobriana koji rutinski matira golmana gostiju za 1:2, ali domaći nisu mogli više od, privremenog, smanjenja zaostatka. Igrala se 78. minuta kada je Loren krunisao dobru akciju Betisa i svojim drugim golom na utakmici postavio konačnih 1:3.  Betis se nakon ove pobjede nalazi na osmoj poziciju u La Ligi sa 40 osvojenih bodova, te je četiri boda udaljen od šeste pozicije koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.