SportNogometBez golova u duelu Seville i Manchester Uniteda

Bez golova u duelu Seville i Manchester Uniteda

Sevilla je na svom Ramon Sanchez Pizjuanu dočekala ekipu Manchester Uniteda u prvom meču osmine finala Lige prvaka, a ovaj duel je na kraju završen najnepopularnijim rezultatom, 0:0. Domaći su bili puno bolji rival u prvih 45 minuta, te su stvorili nekoliko dobrih prilika u ovom periodu igre, dok United nije ozbiljnije prijeto Ricovom golu. Najbolje šanse da dođe do vodstva Sevilla je propustila u samom finišu prvog dijela, ali je De Gea bio fantastičan na golu. Prvo je u 45. minuti N'Zonzi pokušao iz odlične pozicije, ali je De Gea njegov šut “preusmjerio” u korner, da bi nekoliko trenutaka kasnije fantastičnom odbranom osujetio pokušaj Luisa Muriela, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0. Otvaranje drugog poluvremena je donijelo nešto oprezniju igru, da bi Sevilla ponovo ugrozila gol Uniteda u 64. minuti. Glavom je pokušao Clement, ali je De Gea ponovo bio na visini zadatka. Zaprijetili su domaći i u 73. minuti, ali ovaj put Sarabija iz izgledne pozicije promašuje okvir gola. Romelu Lukaku je u 83. minuti uspio zatresti mrežu gola Seville, ali je njegov pogodak poništen zbog igranja rukom. Nekoliko trenutaka kasnije Sevilla je ponovo imala priliku da dođe do vodstva, ali Sandro Ramirez nije uspio pronaći put do mreže, pa je na kraju ostalo 0:0.