SportKošarkaBez iznenađenja u Euroligi

Bez iznenađenja u Euroligi

Večeras su odigrane četiri utakmice 17. kola košarkaške Eurolige, a nije bilo iznenađujućih rezultata. Panathinaikos je savladao Barcelonu (84:75). Rezultat je dugo bio u egalu, a nakon što je u trećoj četvrtini grčki klub došao do prednosti, nije ju ispuštao do kraja utakmice i slavio je sa devet poena prednosti. Gist i Calathes su ubacili po 17 poena, dok je Pappas dodao 15, a Singelton 14. U poraženoj ekipi najbolju partiju pružio je Heurtel sa 18 poena, dok je Tomić dodao 12. Maccabi Tel Aviv je u uzbudljivom meču i preokretom došao do pobjede protiv Bamberga (90:88). Gosti su imali +8 u četvrtoj četvrtini, međutim Maccabi je to sustigao i u posljednjim trenucima utakmice ostvario trijumf. Sjajan je bio Roll koji je sa 23 koševa vodio Maccabi do pobjede, dok je Dibartolomeo dodao 14, a čak tri igrača po 10 koševa – Tyus, Bolden i Parakhouski. Na drugoj strani također je Hickman ubacio 23 poena. Fenerbahče je na gostovanju kod Valencije ostvario trijumf (67:80). Turski klub je već nakon prve četvrtine imao +11 (7:18). Valencija je u trećoj dionici uspjela doći do prednosti, a u četvrtoj Fener je odigrao fantastično i došao do sigurne pobjede. Gudurić je sa 15 poena bio najefikasniji u pobjedničkoj ekipi, dok je Datome dodao 14, a Thompson 13. Abalde sa 11 poena i Pleiss sa deset bili su jedini dvocifreni kod Valencije. CSKA Moskva je uništio Milano na gostovanju (81:107). Milano je samo u prvoj četvrtini kratko imao prednost, a poslije su bili u sve većem minusu, tako da je na kraju ruski klub ostvario ubjedljivu pobjedu. De Colo je bio najefikasniji sa 24 koševa, dok su Rodriguez i Clyburn dodali po 15. U poraženoj ekipi Tarczewski je ubacio 17 poena, a Bertans je dodao 15, te M'Baye 13.