SportOstali sportoviBh. plivačica Nikolina Tubić bila je četvrta na Balkanskom juniorskom prvenstvu

Bh. plivačica Nikolina Tubić bila je četvrta na Balkanskom juniorskom prvenstvu

Bh. plivačica Nikolina Tubić bila je četvrta na Balkanskom juniorskom prvenstvu, dok su Nikola Bjelajac i Anida Mahinić zauzeli peta mjesta.
Tubićeva je jučer u Grčkoj 200 m delfin isplivala za 2:24,87 minuta za četvrto mjesto.
Deveta je bila na 100 m delfin (1:07,39) i 10. na 50 m delfin (31,10).
“Odlično sam plivala i zadovoljna sam plasmanom”, rekla je Tubićeva.
Dan ranije u Volosu Mahinićeva je bila peta na 50 m leđno (32,14), a Bjelajac na 50 m slobodno (24,33).
“Trku, u kojoj sam imao najveće šanse i u kojoj sam ostvario najbolji plasman, plivao sam prvu. Dug put je ostavio trag i zbog umora sam pravio greške u tehnici. Plasman je dobar, ali ostaje žal jer da sam plivao na nivou svog najboljeg vremena mogao sam osvojiti medalju. U drugom dijelu takmičenja sam imao bolji osjećaj i popravio lični rekord na 50 m delfin.”
On je na 50 m delfin bio sedmi (26,12 sekundi) i 13. na 100 m slobodno (54,69).
Mahinićeva je bila šesta na 200 m leđno (2:27,25), Anđelo Simić sedmi na 50 m slobodno (24,45), osmi na 100 m slobodno (52,68) i 10. na 200 m slobodno (1:57,61), a Kosta Vrkeš 10. na 100 m delfin (58,58) i 50 m delfin (26,41) i 11. na 200 m slobodno (1:58,31).