SportDržavni TimBh. reprezentativac, Smail Prevljak strijelac u remiju Salzburga i Austrije

Bh. reprezentativac, Smail Prevljak strijelac u remiju Salzburga i Austrije

Mladi bh. reprezentativac Smail Prevljak bio je strijelac na utakmici 6. kola austrijske Bundeslige u kojoj su Salzburg i Austria Beč odigrali neriješeno 2:2.

Austria je povela golom Grunwalda u 17. minuti, a onda je u 25. minuti nakon asistencije Minamina za 1:1 pogodio Prevljak, što je bio njegov prvijenac u dresu Salzburga.

To je bio rezultat prvog poluvremena.

Na otvaranju drugog dijela utakmice, tačnije u 48. minuti, gosti su poveli sa 2:1, Grunwald je ovog puta bio asistent, a gol je postigao Kayode.

U 72. minuti su gosti ostali bez isključenog Rotpullera.

To je olakšalo posao Salzburgu, koji je samo tri minute kasnije stigao do izjednačenja, a na listu strijelaca se upisao Lainer.

Međutim, domaći do kraja nisu uspjeli napraviti preokret, pa je utakmica završena rezultatom 2:2.

Prevljak je igrao do 60. minute, kada ga je zbog lakše povrede zamijenio Lazaro.

Salzburg je šesti na tabeli nakon šest odigranih kola sa osam osvojenih bodova, dok je Austria treća sa 11 bodova.