SportDržavni TimBiH savladala Luksemburg sa 3:0, majstorija Pjanića

BiH savladala Luksemburg sa 3:0, majstorija Pjanića

Nogometna reprezentacija BiH ostvarila je pobjedu u prijateljskom susretu protiv selekcije Luksemburga rezultatom 3:0. Selektor Mehmed Baždarević je utakmicu počeo u jednom prilično izmjenjenom sastavu i u prvom poluvremenu naša reprezentacija nije uspjela postići gol, a i igra je bila prilično jalova. U drugom poluvremenu ipak nekoliko promjena i puno bolja igra Zmajeva koja je krunisana vodećim golom, kada je Chanot pogodio vlastitu mrežu u 73.minuti. Samo dvije minute kasnije nova lijepa akcija naših reprezentativaca i vodstvo od 2:0, golom Milana Đurića. Najljepši momenat utakmice dogodio se u sudijskoj nadoknadi kada Miralem Pjanić velemajstorski pogađa iz slobodnog udarca za konačnih 3:0. Baždarević je nakon utakmice rekao da je zadovoljan rezultatom i igrom u drugom poluvremenu, te nekim novim licima. Narednu prijateljsku utakmici BiH igra u utorak u Zurichu protiv selekcije Švicarske.