SportRukometBorac slavio u Goraždu, Sloga u I.Sarajevu

Borac slavio u Goraždu, Sloga u I.Sarajevu

Sedam susreta 3. kola rukometne Premijer lige BiH odigrano je večeras, a u najzanimljvijem Borac je kao gost savladao Goražde sa 20:21. Prvi dio susreta prošao je u relativno izjednačenoj igri. Ipak, “crveno-plavi” su u finiš prvog poluvremena ušli sa plus dva, 9:7, ali su domaći igrači do isteka 30. minuta uspjeli preokrenuti rezultat i na odmor otići sa minimalnom prednošću, 11:10. Drugi dio susreta bolje otvaraju rukometaši Borca m:tel i već u prvim minutama preokreću rezultat u svoju korist, 13:12. Ali, sa nekoliko tehničkih grešaka u napadu dozvolili su igračima Goražda da naprave seriju i sredinom poluvremena odu na plus tri, 17:14. Tada Bojan Unčanin traži minut odmora, što će se spostaviti kao ključan momenat ovog susreta. Nakon tajm auta, Banjalučani postižu pet golova zaredom i prelaze u vodstvo, 19:17. Do kraja utakmice “crveno-plavi” su uspjeli zadržati prednost i ostvariti prvu pobjedu u novoj sezoni Premijer lige BiH.

Banjalučane je do pobjede nosila desna strana napada, na kojoj su Dejan Unčanin i Vladan Đurđević postigli po pet pogodaka. Zanimljivo je bilo i u duelu Zrinjkog i Gračanice, a odbrana Željka Kozine u posljednjoj sekundi osigurala je Mostarcima vrijednu pobjedu od 29:28. Mandarić i Marić dali su po 5, Kožulj i Bošković po 4, Grgić i Perić po 3, Pavlović i Ivanović po 2, te Džeba 1 pogodak. Kod gostiju bolji od ostalih bili su Hamidović sa 8, Toromanović i Tufekčić po 5 pogodaka. Rukometaši visočke Bosne zabilježili su drugu pobjedu u ovoj sezoni savladavši trebinjski Leotar rezultatom 31:22. Najviše golova u visočkom timu postigli su Kapić 10 i kapiten Harmandić 8. Do trijumfa je stigla i Vogošća koja je na svom parketu nadigrala Lokomotivu sa 35:24. Čičkušić je bio prvo ime meča sa šest pogodaka, dok je kod gostiju Baraković postigao pet golova.