SportNogometBorussia ispala, CSKA šokirao ekipu Lyona

Borussia ispala, CSKA šokirao ekipu Lyona

Arsenal je u revanš susretu osmine finala Evropske lige na Emiratesu pobijedio ekipu Milana sa 3:1, te se ukupnim rezultatom od 5:1 plasirao među osam najboljih timova u ovom takmičenju. Tim Gennara Gattusa je hrabro ušao u meč. Nije ih zanimala činjenica da Arsenal ima dva gola prednosti iz prvog meča, a dobru igru su naplatili u 35. minuti. Prekrasan gol postigao je Hakan Calhanoglu za prednost Rossonera od 0:1. Međutim, samo tri minute kasnije Topnici su poravnali. Sudija Jonas Eriksson je dosudio je komičan penal za domaće nakon duela Rodrigueza i Welbecka, a napadač Arsenala hladnokrvno pogađa za 1:1. Pokušao je Milan u nastavku da brzim golom dođe do nove nade. Ipak, one su pale u vodi u 71. minuti kada mladi golman Gianluigi Donnarumma pravi veliku grešku. Šut Xhake umjesto u njegovim rukama završava u mreži za prednost od 2:1. Nakon toga je uslijedio raspad igre Milana. Tim Arsenea Wengera je to iskoristio i u 86. minuti drugim golom Welbecka dolaze do prednosti od 3:1, što je bio konačan rezultat meča. Sead Kolašinac je za Arsenal odigrao posljednjih desetak minuta. Pravi šok doživjela je ekipa Lyona. Poraženi su na svom terenu od moskovskog CSKA sa 2:3, te im nije bila dovoljna pobjeda od 0:1 iz prvog meča. Golove za CSKA postigli su Golovin, Musa i Wernbloom, a na drugoj strani kod Lyona u strijelce su se upisali Cornet i Diaz. Meč Salzburga i Borussije iz Dortmunda usprkos velikom broju šansi završen je bez golova (0:0), ali austrijski tim prolazi dalje zbog pobjede od 1:2 u prvom meču.