SportRukometBosna-Prevent - Zrinjski 36:28 (15:16)

Bosna-Prevent – Zrinjski 36:28 (15:16)

KSC“Mladost“. Gledalaca: 400. Sudije: Predrag Dejanović i Elvis Marčetić (oba Prijedor). Delegat: Zdravko Petković (Ljubuški). Sedmerci: Bosna-Prevent 6(4), Zrinjski 3(1). Isključenja: Bosna-Prevent 10 min, Zrinjski 8 min.

BOSNA-PREVENT: Sirćo (3 odbrane), Žiga (6 odbrana), Semić, Ahmetaš, Mimić 2, Skopljak 6, Omanović, Pekić, Geko 3, Vranac 3, Hurem 10(4), Memić, Ahić 4, Antović 2, Limo 3, Imamagić 2. Trener: Edhem Sirćo

ZRINJSKI: Granić (16 odbrana), Čutura 1, M.Zadro, Lukić 4, Groznica, Kožulj, Mandarić 4(1), Bošnjak 1, Šarac, D.Zadro 4, Mandić, Perić 4, Šakota, Džeba 2, Dominiković 8, Babić. Trener: Filip Garmaz.

Rukometaši Bosne-Prevent su uspjeli uvezati dvije pobjede na domaćem terenu, ali opet nije bilo lako. Bosna je kontrolisala rezultat u većem dijelu prvog poluvremena, tačnije do finiša kada gosti uspjevaju steći prednost. Do polovine drugog poluvremena je utakmica bila potpuno izjednačena, a onda domaći prave seriju od 5:0 i odlaze na na pristojnu razliku koju su održavali, a onda u samom finišu još i povećali do konačnih plus osam. Sada slijedi pauza u rukometnoj Premijer ligi zbog okupljanja reprezentacije, a onda nakon toga Bosna-Prevent gostuje u Kaknju.