Naslovnica Sport Košarka Bosna Royal p...

Bosna Royal pobjedila Igokeu i izborila petu utakmicu

28
PODIJELI

Košarkaši Bosne Royal su u četvrtoj utakmici finalne serije play-offa za prvaka BiH uspjeli savladati Igokeu sa 90:81 i tako izjednačiti rezultat na 2:2 u pobjedama, što znači da će se igrati peta odlučujuća utakmica. U ovoj četvrtoj je aktuelni prvak naše zemlje Igokea bila bolja u prvom poluvremenu koji su riješili u svoju korist sa 48:41, ali je Bosna Royxal odigrala sjajnu treću četvrtinu u kojoj su bili bolji sa 28:13 i pokazalo se da je to presudilo pobjednika, jer je posljednji period igre bio skoro izjednačen. Bosnu je do pobjede predvodio Šturanović sa 27 postignutih poena i 11 skokova, a pratio ga je Ikonić sa 15 poena. Kod gostiju je najbolji bio Robinson sa 22 postignuta poena. Peti meč koji će odlučiti o tome ko će biti prvak naše zemlje se igra u subotu u Laktašima.