SportNogometBrazil bolji od Njemačke, Španija deklasirala Argentinu

Brazil bolji od Njemačke, Španija deklasirala Argentinu

Nogometna reprezentacija Srbije ostvarila je sigurnu pobjedu nad Nigerijom (2:0) u prijateljskom susretu. Srbija je bila bolja i zasluženo slavila u Londonu, a pogotke je u nastavku za trijumf Orlova postigao Aleksandar Mitrović. U derbiju večeri Brazil je s 1:0 pobijedio Njemačku u Berlinu, a gol odluke postigao je Gabriel Jesus u 37. minuti. Engleska je na Wembleyju u klasiku odigrala 1:1 protiv Italije. Jamie Vardy je u 26. pogodio za 1:0. da bi u završnici, odnosno u 87. minuti Insigne s penala postavio konačnih 1:1. U susretu Poljske i Južne Koreje domaća selekcija je slavila s 3:2 uz golove Lewandowskog, Grosickog i zielinskog. Iako je duel na Wanda Metropolitano stadionu u Madridu između Španije i Argentine bio prijateljski, Argentinci ga sigurno neće pamtiti po tome već po jednoj od najvežih katastrofa. Španija im je zagorčala život jer ih je porazila sa čak 6:1. O sastavu selektora Argentine Jorgea Sampaolija nećemo trošiti riječi u ovom, već u narednom tekstu. Prvo je obrukao svoju zemlju sastavom koji je izveo, a onda i rezultatom koji mu je on donio. Španci su poveli nakon samo 12 minuta igre golom Diega Coste, a u 27. minuti je već bilo 2:0 jer je pogodio Isco. Ipak, Gaučosi dolaze do gola u 39. minuti i smanjuju prednost domaćih. To je bio i konačan rezultat prvog dijela meča. U nastavku su Argentinci doživjeli blamažu svih blamaža. Isco je bio preraspoložen za igu i to nisu bile dobre vijesti za goste. Igrač Reala je u 52. minuti postigao drugi gol, da bi samo tri minute kasnije Alcantara povisio na 4:1. Do kraja susreta Iago Aspas je pogodio u 74. i Isco u 75. minuti za konačnih 6:1. Argentinci su na ovaj način doživjeli jedan od najtežih poraza u historiji i postoji mogućnost da ih Sampaoli možda i neće voditi na Svjetsko prvenstvo jer bi već večeras ili sutra mogao postati bivši.