SportNogometBrazilci prvi izborili nastup na SP u Rusiji

Brazilci prvi izborili nastup na SP u Rusiji

Brazil je prva ekipa koja se kvalificirala na Svjetsko prvenstvo u fudbalu. Neymar je opet zablistao, a Brazil je postao prva reprezentacija koja je, uz domaćina Rusiju, izborila nastup na Svjetskom prvenstvu idućega ljeta! Brazilci su s 3:0 kod kuće svladali Paragvaj, a Neymar je prvi put nakon godine dana opet nosio kapetansku traku, koje se tada odrekao tvrdeći da mu je prevelik teret.

Philippe Coutinho načeo je goste u 35. minuti nakon akcije s Paulinhom, da bi u drugom dijelu Brazil procvao. Najprije je Paulinho pogodio vratnicu, pa je Neymar promašio veliku šansu nakon Coutinhova proigravanja, pa je Neymar izborio penal i promašio ga (Silva mu je obranio)!

Da bi se Barcelonina zvijezda iskupila u 64. minuti krasnim prodorom i golom za 2:0. Marcelo je zapečatio devetu uzastopnu pobjedu Brazila četiri minute prije kraja. Još je početkom nastavka Paulinho pogodio vratnicu, Neymar promašio zicer nakon Coutinhova proigravanja… Otkako je Tite naslijedio Dungu na klupi, Brazil je bez poraza, a sedam puta nije primio gol, te na vrhu južnoameričkih kvalifikacija ima čak devet bodova više od druge Kolumbije!