SportKošarkaBudućnost na krilima Gordića savladala Igokeu

Budućnost na krilima Gordića savladala Igokeu

U drugom četvrtfinalnom duelu Superkupa ABA lige koji se igra u Laktašima, Budućnost je pobijedila Igokeu rezultatom 86:90. Igokea je odigrala dobro prvo poluvrijeme u kojem je praktično od početka vodila, a najeveću prednost bh. prvak imao je sredinom druge četvrtine kada je bilo 37:25. Ipak, Podgoričani su se malo probuduli nakon toga i uspjeli su smanjiti do poluvremena na 45:39. Budućnost je dobro počela treći period te je uspjela poravnati na 45:45, ali ponovo su zapali u šutersku krizu što je Igokea znala iskoristiti da povede 59:52. Ipak, favorizovani gosti smanjili u samom finišu dionice i nakon 30 minuta igre bilo je 64:67. Ipak, kada se meč lomio u posljednjoj četvrtini, Budućnost je pokazala iskustvo i kvalitet. Zaigrali su mnogo bolju odbranu, te su na krilima raspoloženih Clarka, Gordića i Ivanovića na kraju slavili tešku pobjedu rezultatom, te će u subotnjem polufinalu igrati sa Partizanom. Prvo ime meča bio je sjajni Nemanja Gordić sa 19 poena i šest asistencija, Clarke i Ivanović su ubacili po 15, dok su u redovima bh. prvaka raspoloženi bili Zubčić sa 21 i Johnoson sa 18 ubačaja.