SportOstali sportoviCecchinato pobjedio Đokovića u četvrtfinalu Roland Garrosa

Cecchinato pobjedio Đokovića u četvrtfinalu Roland Garrosa

Novak Đoković poražen je u četvrtfinalu Roland Garrosa. U borbi za polufinale favorizovani Novak je izgubio od 72. igrača svijeta Marca Cecchinata. Imao je Đoković dobru priliku da se vrati u potpunosti nakon 0:2 u setovima, ali je četvrti set izgubio u drami u taj-brejku. Prvi set je dobio Cecchinato sa 6:3, pa je bilo 7:6 za Sicilijanca u drugom setu, a onda Novak slavi sa 6:1 i čini se kao da se u potpunosti vraća u borbu za polufinale. U četvrtom setu je odlučivao taj-brejk, nastala je velika drama, ali Đoković nije uspio da ostvari pobjedu. Cecchinato je ostvario rezultat karijere, a za finale drugog Grand Slama sezone borit će se protiv Dominica Thiema. Cecchinato je nakon skoro četiri sata borbe pokazao da je veliki teniski potencijal, nastavlja se njegova bajka u Parizu, ali pitanje je može li i do finala pored sjajnog Thiema, koji je očitao lekciju Alexanderu Zverevu u tri seta. Pored toga, napomenimo da je Cecchinato Sicilijanac koji je ranije optužen da je učestvovao u namještanju mečeva.