SportKošarkaCedevita bolja od Olimpije, dobar nastup Stipanovića

Cedevita bolja od Olimpije, dobar nastup Stipanovića

U Zagrebu je odigrana utakmica 10. kola ABA lige između Cedevite i Petrol Olimpije, a domaći tim je stigao do nove pobjede slavivši rezultatom 95:82. Nije to bila laka pobjeda Zagrepčana, a utakmica je odlučena u posljednjoj dionici. Od početka smo gledali ravnopravan meč, u koji su ekipe ušle dosta raspoloženo, pa je u prvoj dionici viđen nešto veći broj poena (27:27. Drugu dionicu dobija Cedevita i s prednošću od jednog poena odlazi na odmor.

Ponovo ista priča u nastavku. Treća dionica donosi igru “koš za koš”, ali uspjeli su Stipanović i društvo u finišu slomiti otpor Slovenaca. Zaigrali su dobro i četvrtu četvrtinu dobili rezultatom 25:13 i slavili novu pobjedu. Najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je Bell sa 23 poena, čemu je dodao i 7 skokova, a Cobbs je ubacio 19 koševa. Andrija Stipanović je odigrao solidno, te je ubilježio 10 poena (3/7 šut iz igre) i 6 skokova.  I drugi bh. reprezentativac  Aleksandar Lazić je u dresu Olimpije bio dvocifren. Ubacio je također 10 poena, te dodao 4 skoka.