ZDKSportČelik poražen od Širokog na Bilinom polju

Čelik poražen od Širokog na Bilinom polju

Nogometaši Čelika upisali su deseti ovosezonski poraz u BH Telekom Premijer nogometnoj ligi BiH. Na stadionu Bilino polje jučer je u okviru 14. kola ubjedljivu pobjedu rezultatom 4 : 1 ostvario Široki Brijeg koji je sigurnim trijumfom opravdao ulogu favorita.

Zenički premijerligaš novim domaćim porazom pao je za jedno mjesto na ligaškoj tabeli i sada je u zoni ispadanja sa 10 osvojenih bodova u 14. kola koliko ima i tuzlanska Sloboda koja je remizirala na Tušnju sa Krupom 2 : 2. Golove na današnjoj utakmici za goste sa Pecare postigli su Lončar u 19 minuti i Menalo koji je upisao het trick pogodivši mrežu domaćina u 37., 38. i 80. minuti. Utješni gol za Čelik postigao je Armin Duvnjak u 40 minuti.

U ostalim odigranim susretima 14. Kola BHT Premijer lige zabilježeni su sljedeći rezultati: Sloboda – Krupa 2 : 2, Vitez – Željezničar 1 : 1 i Mladost – Borac 2 : 1.