SportNogometCelta preokretom do pobjede nad Las Palmasom

Celta preokretom do pobjede nad Las Palmasom

U posljednjoj utakmici 27. kola španske La Lige, Celta Vigo je na svom terenu slavila protiv Las Palmasa sa 2:1 i tako se učvrtstila u sredini tabele. Nakon prvog poluvremena nije bilo golova, a onda je u 53. Esposito pogodio za vodstvo gostiju od 1:0. Samo devet minuta kasnije, Jonny je pogodio za poravnanje rezultata na 1:1 da bi potpuni preokret domaćinu donio Hernandez u 89. minuti na asistenciju Aspasa. Las Palmas ostaje na 18. mjestu koje naredne sezone vodi u Segundu i može žaliti zbog poraza s obzirom da sada ima bod manje od 17-plasiranog Levantea. Celta je deveta sa 38 bodova.