SportNogometChelsea lako savladao WBA

Chelsea lako savladao WBA

Ekipa Chelseaja konačno je zabilježila laganu pobjedu u Premier ligi, nakon što je u posljednjoj utakmici 27. kola slavila protiv West Brommwich Albiona rezultatom 3:0. Plavci su vezali dva poraza u Premier ligi i navijači su iskazali nezadovoljstvo. Klupa Antonija Contea se ‘zadrmala’ kao nikad, a igrači su danas uspjeli pobjedom, bar na neko vrijeme, smiriti izrevoltirane navijače. U prvim minutama WBA je imao nešto ozbiljnije napade, ali je Eden Hazard u 25. minuti doveo domaće u vodstvo. Tu je gost prestao da igra fudbal, a Chelesa je iskoristio u nastavku još dvije šanse kako bi ovjerio trijumf. Victor Moses pogađa u 63. minuti susreta za 2:0, a konačan rezultat postavio je ponovo Hazard u 71. minuti. Chelsea nakon ove pobjede ponovo drži mjesto koje vodi u Ligu prvaka, ali je konkurencija sada zaista žestoka. Četiri tima koji se nalaze u borbi za tri mjesta preostala u Ligi prvaka razdvajaju samo četiri boda.