SportNogometChelsea tek nakon penala eliminisao Norwich

Chelsea tek nakon penala eliminisao Norwich

Nogometaši Chelsea su u revanš susretu trećeg kola FA Cupa nakon penal završnice izbacili Norwich City, 1:1 (5:3). Domaći su dobro otvorili susret i stvorili nekoliko obaćavajućih prilika u početnim minutama meča. Sjajnu priliku da dovede Chelsea do vodstva je imao Danny Drinkwater u 26. minuti susreta, ali je njegov šut zaustavila prečka gola Norwicha. Međutim, ubrzo uzvraćaju i gosti. Igrala se 32. minuta kada je Nelson Oliveira šutirao iz solidne pozicije, ali i on pogađa prečku. Do kraja prvog dijela je Oliveria imao još jednu solidnu priliku, ali gola nije bilo, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0. Chelsea, ipak, dolazi do vodstva u nastavku. Kenedy u 55. minuti šalje sjajnu loptu u peterac Norwicha, a Michy Batshuayi rutinski pogađa za 1:0. Gosti su u nastavku pokušali doći do izjednačenja. Prvo je u 61. minuti Maddison pogodio stativu gola Chelseaja, da bi se u 65. minuti isti igrač našao u još jednoj sjajnoj prilici, ali ovaj put njegov šut sjajno brani golman Chelseaja Caballero.

Fudbaleri Norwicha su, međutim, bili uporni do samog kraja, a upornosti im se isplatila u četvrtoj minuti nadoknade vremena kada je Lewis pogodio za izjednačenje. Nakon Lewisovog gola sudija je označio kraj regularnog toka utakmice, pa se otišlo u produžetke. Obje ekipe su nešto opreznije ušle u produžetke, a pred kraj prvog je Chelsea mogao do vodstva. Ipak, golman gostiju sjajno brani pokušaje Morate i Williana. U drugom produžetku Chelsea ostaje sa devetoricom jer su Pedro i Morata zaradili crvene kartone. Ipak, mreže su mirovale pa se prešlo na izvođenje penala. Penal završnica je pripala igračima Chelseaja koji nisu pogriješili niti jednom, dok je Norwich već u prvoj seriji kiksao, pošto je Caballero odbranio udarac Oliveira, što je na kraju i presudilo. Bh. reprezentativac Mario Vrančić je šutirao, te je bio siguran sa bijele tačke. Treba također istaći da je Vrančić na terenu proveo svih 120 minuta.