SportNogometChelsea u derbiju bolji od Arsenala, Begoviću 90 minuta

Chelsea u derbiju bolji od Arsenala, Begoviću 90 minuta

Uvodnu, a ujedno i derbi utakmicu šestog kola engleskog Premiershipa odigrali su Chelsea i Arsenal, a slavili su domaći rezultatom 2:0.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo mnogo toga. Uglavnom se igralo između dva šesnaesterca, obje ekipe su imale nekoliko poluprilika, a najopasniji pojedinac bio je Pedro koji je u nekoliko navrata šutevima s distance pokušao ugroziti gol Arsenala, ali bez uspjeha. Nazanimljiviji trenutak desio se na samom kraju prvog dijela, kada su se Diego Costa i Laurent Koscielny “naguravali”, sve to pokušao je smiriti Gabriel, koji je nasjeo na provokacije Coste, te je na kraju dobio crveni karton.

U drugo poluvrijeme ekipa Josea Mourinha je krenula agresivnije, a to im se isplatilo u 53. minuti. Cesc Fabregas je centrirao iz slobodnog udarca, a Kurt Zouma glavom postigao svoj prvi gol u Premiershipu kojim donosi vodstvo Chelseaju.

U 79. minuti ekipa Arsenea Wengera je ostala sa devet igrača na terenu, s obzirom na to da je Santi Cazorla nakon neopreznog starta nad Fabregasom dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Do kraja susreta Chelsea je uspio postići još jedan gol. U sudijskoj nadoknadi, nakon gužve u šesnaestercu Arsenala, Eden Hazard je šutirao, lopta je zakačila Chambersa i završila u mreži Petra Cecha za konačnih 2:0.

Plavci su tako upisali drugi trijumf zaredom (nakon pobjede nad Maccabijem u Ligi prvaka), pa se može reći da aktuelni prvak Engleske izlazi iz rezultatske krize. Bh. reprezentativni golman Asmir Begović je stajao na golu momčadi sa Stamford Bridgea kompletan susret, a svoj posao odradio je veoma dobro.