SportNogometChelsea u gostima bolji od Burnleya

Chelsea u gostima bolji od Burnleya

Chelsea je kao gost savladao nezgodnu ekipu Burnleyja sa 2:1 i tako ostao u kakvoj-takvoj šansi za TOP 4 i plasman u Ligu prvaka. Počelo je dobro za Plavce koji su u 20. minuti poveli autogolom Longa, ali je Barnes u 64. minuti poravnao na 1:1. Samo pet minuta kasnije, Moses je zabio za konačnih 2:1 i donio Chelseaju 19. pobjedu u ovoj sezoni Premier lige. Chelsea sada ima 63 boda i četiri kola prije kraja sezone za Tottenhamom zaostaje pet bodova. Teoretski, klub sa Stamford Bridgea još uvijek ima šansu da prestigne gradskog rivala i ipak se plasira u Ligu prvaka, ali morat će mu se poklopiti mnogo toga. Burnley ostaje na sedmom mjestu sa 52 boda i još uvijek je u utrci za izlazak u Evropsku ligu. U drugoj utakmici večeri, Leicester i Southampton su remizirali odigravši 0:0: Popularni Sveci su, mimo svih očekivanja prije početka sezone, i dalje u opasnoj zoni i ovaj bod im je mala utjeha s obzirom da za prvim pratiocima zaostaju četiri i pet bodova.