SportOstali sportoviČilić nakon velike borbe pobjedio Fogninija

Čilić nakon velike borbe pobjedio Fogninija

Hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale Roland Garrosa nakon pobjede protiv Fabija Fogninija sa 3:2 u setovima. Nakon prva dva seta činilo se da će Čilić brzo završiti posao u ovom meču, te da se neće ni umoriti, ali uspio je da prokocka prednost od 2:0 u setovima. Čilić je prvi set dobio sa 6:4, dok je u drugom “pomeo” protivnika sa 6:1. Ipak, u trećem setu Fognini je zaigrao maestralno i počeo da pravi probleme Čiliću. Italijanski teniser je dobio 6:3 i smanjio na 2:1, dok je u četvrtom setu nakon tie-breaka poravnao na 2:2 u setovima. No, u petom setu Fognini jednostavno nije imao više snage da parira Čiliću koji je uspio nekako da dođe pobjede. Hrvat je dobio peti set sa 6:3 i tako nakon skoro četiri sata igre izborio plasman u osminu finala. U osmini finala Čilić će igrati protiv Juana Martina Del Potra koji je lakše od očekivanog savladao Isnera sa 3:0 u setovima. Argentinac je bio konstantan, te je u svim setovima slavio istim rezultatom 6:4.