SportKošarkaCleveland na krilima Jamesa došao do izjednačenja

Cleveland na krilima Jamesa došao do izjednačenja

Vrlo zanimljivo bilo je sinoć na NBA parketima gdje se ekipe uveliko bore za drugi krug play offa. LeBron je vidio da je vrag odnio šalu, pa je odigrao nevjerovatnu partiju protiv Indiana Pacersa, Utah je ‘brejknula’ Oklahomu, a Houston je ponovo bio siguran kući protiv Minnesote. Cavsi su nakon šokantnog poraza u prvom meču uspjeli da ostvare tijesnu pobjedu protiv Indiana Pacersa od 100:97. Domaći su već nakon nekoliko minuta susreta imali 18 poena prednosti jer je bilo 22:4, ali gosti su brzo regrupisali redove te su se vratili na samo minus četiri (39:35). Do kraja prvog poluvremena Cavsi su opet supjeli da se odlijepe i na poluvrijeme su otišli sa prednošću 58:46. U drugom poluvremenu gosti su većinom bili u minimalnom zaostatku, ali nikako nisu uspjevali da se potpuno vrate u meč. Na kraju su prišli na samo tri razlike, ali Cavsi su ipak uspjeli da sačuvaju prednost i slave pobjedu. Do trijumfa ih je vodio nevjerovatni LeBron James koji je ubacio čak 46 poena uz 12 skokova. Kod Indiane Oladipo je imao 22 poena, a Turner 18. Utah Jazz je uspjela da napravi brejk kod Oklahoma City Thundera jer je slavila pobjedu 102:95. Gosti su imali zaostatak od 10 poena krajem treće dionice, ali na kraju su ipak uspjeli da okrenu rezultat i slave pobjedu. Do trijumfa ih je vodio Mitchell sa 28 poena, a Rubio je dodao 22 uz devet asistencija. Trojka Oklahome nije bila pretjerano raspoložena, pa je Westbrook ubacio 19, George 18, a Anthony 17 poena. U trećem meču koji je sinoć igran Houston je bez većih problema slavio protiv Minnesota Timberwolvesa sa 102:82. Domaći sada vode 2:0 u seriji, a do novog trijumfa ih je vodio Chris Paul sa 27 poena, dok je Green imao 21. Nemanja Bjelica je bio najbolji kod gostiju sa 16 poena. Treba spomenuti i to da je James Harden imao možda i najgoru noć sezone jer je ubacio samo 12 poena uz šut iz igre dva od 18.