SportKošarkaCleveland savladao Boston i izborio sedmu odlučujuću utakmicu

Cleveland savladao Boston i izborio sedmu odlučujuću utakmicu

Boston Celticsi su u Cleveland stigli u nadi da u šestoj utakmici mogu završiti seriju protiv Cavaliersa. Međutim, LeBron James je imao drugačije planove. Cavsi su tako predvođeni čudesnim Jamesom slavili rezultatom 109:99 i izborili sedmu utakmicu. Ipak, Celticsi su nešto bolje ušli u susret, te su u prvih 15-ak minuta meča uspijevali držati koliku-toliku prednost koja se uglavnom kretala od tri do pet poena razlike Prva četvrtina je tako završena rezultatom 25:20 u korist Celticsa, a u ovom periodu igre su Cavsi ostali bez druge zvijezde, Kevina Lovea koji je zaradio potres mozga nakon sudara sa Tatumom. Love se više nije vraćao na parket, a trenutno je pod upitinikom za sedmu utakmicu. Ipak, LeBron James je ponovo preuzeo sve u svoje ruke. Polovinom druge dionice Cavsi preuzimaju vodstvo i ubrzo stižu i do dvocifrene prednosti. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 54:43 u korist domaćih, da bi prednost Cavsa u trećoj dionici išla i do +16. Celticsi su se u posljednjim 10 minuta pokušali vratiti u susret, ali im to nije pošlo za rukom, pa su Cavsi slavili pobjedi poravnali na 3-3 u finalnoj seriji. Sedma utakmica finalne serije Istoka je na rasporedu u noći sa nedjelje na ponedjeljak (02:30) u Bostonu. LeBron James je pružio još jednu fantastičnu partiju, te je upisao 46 poena, 11 skokova, devet asistencija, tri ukradene lopte i jednu bokadu. Njemu se priključio George Hill koji je postigao 20 poena, dok je Jeff Green dodao 14. Larry Nance Jr. je za postigao 10 poena uz sedam skokova. Kod Bostona je najefikasniji bio Terry Rozier sa 28 poena, dok je Jaylen Brown postigao poen manje. Jayson Tatum je dodao 15 poena.