SportNogometCopa America: Čile deklasirao Meksiko, Argentina sigurna protiv Venezuele

Copa America: Čile deklasirao Meksiko, Argentina sigurna protiv Venezuele

U posljednja dva susreta četvrtine finale Copa Americe, Argentina je bila bolja od Venezuele rezultatom 4:1, dok Čile uništio Meksiko (7:0) i nanio im najteži poraz u historiji. Higuain je praktično u prvih 30 minuta riješio pitanje pobjednika. Prvo je u 8. minuti nakon asistencije Messija pogodio za 1:0, da bi dvadeset minuta kasnije udvostručio prednost Gaučosa. U nastavku susreta se i Messi upisao u strijelce i to u 60. minuti, a asistenciju je ubilježio Gaitan.
Zatim je Rondon smanjio rezultat na 3:1 pogotkom u 70. minuti, a asistirao mu je Guerra. Međutim, već u narednom napadu Messi dolazi do druge asistencije na susretu, a u strijelce se upisuje i Lamela i postavlja konačnih 4:1.
U drugoj utakmici večeri Meksiko je upisao svoj najteži poraz u historiji. Iako su prije početka susreta važili i za blagog favorita, obzirom da su odigrali odlično u grupnoj fazi, Mekikanci su izgledali očajno protiv strašnih Čileanaca.
Sve je počelo u 16. minuti kada Puch pogađa za vodstvo, a u 44. Vargas donosi sigurnih 2:0 za Čile. Međutim, u nastavku susreta Čileanci nisu mogli ništa promašiti. Sanchez je ”načeo” mrežu Ochoae već u 49. minuti, a onda Vargas u rasponu od pet minuta dolazi do het-trika i već je 5:0 u 57. minuti.
Vargas se tu nije zaustaio pa do kraja susreta dolazi i do četvrtog gola, a Puch u 87. minuti dolazi do drugog gola na utakmici i postavlja konačnih 7:0.