SportNogometCopa America: Pobjede Argentine i Čilea

Copa America: Pobjede Argentine i Čilea

Argentina je na krilima Messija ubjedljivo trijumfovala protiv Paname (5:0), te stigla do druge pobjede u grupi, dok je Čile golom iz penala u sudačkoj nadoknadi savladao Boliviju (2:1). Noćna mora je za Panamu počela već u 7. minuti kada Otamendi dovodi Gaučose u vodstvo, a nakon drugog žutog kartona za Godoya, koji je igru morao napustiti u 31. minuti susreta Panamci su znali da im se crno piše u ovoj utakmici.
Junak susreta, Leo Messi u igru je ušao u 61. minuti umjesto Fernandeza, a već u 68. dolazi do prvog gola na utakmici. Deset minuta kasnije već je 3:0 za Argentinu, a strijelac je opet igrač Barcelona, koji ovaj put pogađa sjajnim udarcem iz slobodnjaka. Najbolji igrač svijeta u 87. minuti dolazi do het-trika, a konačan rezultat postavlja Aguero pogotkom u 90. minuti.
U drugom susretu grupe D, Čile je slavio protiv Bolivije, teže nego što se očekivalo. Nakon prvog poluvremena bez golova, već u prvoj minuti nastvka Vidal dovodi Čileance u vodstvo. Međutim, u 61. minuti Bolivija se vraća u utakmicu fantastičnim golom Camposa. Nakon toga, Čile je propustio nekoliko dobrih šansi da dođe do pobjede, a onda je u praktično 100. minuti utakmice sviran penal, kojeg Vidal realizira i donosi trijumf Čileancima.