SportNogometCopa America: Pobjede Venezuele i Meksika

Copa America: Pobjede Venezuele i Meksika

Dvije utakmice grupe C Copa Americe konačno su donijele dobar fudbal i golove, a do pobjeda su stigli Meksiko i Venecuela. Venecuela je golom Martineza u 15. minuti sa 1:0 savladala Jamajku, dok je u sjajnoj utakmici Meksiko bio bolji od Urugvaja sa 3:1.
Pereira je autogolom u 4. minuti doveo Meksiko u vodstvo, a Urugvaj je ostao i sa igračem manje nakon što je pred kraj prvog dijela crveni karton zaradio Vecino. Rezultat na semaforu se nije dugo mijenjao, a snage na terenu su poravnate u 73. minuti kada je zbog drugog žutog kartona put svlačionice morao i Guardado. Samo minut poslije Urugvajci su izjednačili preko Godina, ali je Meksiko uspio da golovima Marqueza u 85. i Herrere u 92. minuti dođe do konačnog trijumfa.