SportKošarkaCrvena Zvezda pobjedila Budućnost i izjednačila rezultat u finalu ABA lige

Crvena Zvezda pobjedila Budućnost i izjednačila rezultat u finalu ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde slavili su u drugom meču finalne serije ABA lige protiv Budućnosti sa 69:59. Budućnost je sinoć bila sjajna i ostvarila je pobjedu u Beogradu, a Podgoričani su i večeras pokazali zašto su u finalu. Opet su hrabro igrali protiv favorizovane Zvezde i to im se umalo opet isplatilo. Prvi period igre pripao je Zvezdi koja je vodila 17:13, u jednom trenutku u drugoj četvrtini bilo je i plus 10 (29:19), što je bila najveća prednost crveno-bijelih večeras. Ipak, na poluvrijeme se odlazi pri rezultatu 31:31. Budućnost je 8:0 serijom otvorila drugi poluvrijeme i Zvezda nikako nije uspijevala da uhvati neki dobar ritam, pa je Budućnost održavala vodstvo. Zvezda je panično djelovala u trećoj dionici, a Budućnost nastavila da igra svoju igru. Ipak, domaći su se malo probudili u finišu treće četvrtine, pa su uspjeli da se vrate (47:48). U zadnjoj četvrtini velika drama i dosta uzbuđenja, obzirom da su rezultatski ekipe bile uvijek tu negdje i do kraja se moralo čekati na pobjednika. Ipak, dvije minute prije kraja Zvezda je zaigrala sjajnu odbranu, pa je na kraju uspjela da dođe do pobjede. Alen Omić je s 15 poena predvodio Zvezdu, dok je dvocifren bio i Rochestie s 11 poena, Dobrić je dodao 10. Bh. reprezentativac Nemanja Gordić je briljirao kod gostiju s 22 poena, ali nije mogao sam. Tek mu je Doellman pružio kakvu-takvu podršku s 10 poena, Ivanović je ubacio devet.