SportKošarkaCSKA deklasirao Valenciju, domaći poraz Barcelone

CSKA deklasirao Valenciju, domaći poraz Barcelone

Odigrane četiri utakmice šestog kola Eurolige. CSKA je na svom terenu lako savladao Valenciu, 94:67. Imala je Valencia u ovom susretu i dvocifrenu prednost u 1/4, 17:6, ali je onda CSKA preuzeo stvar u svoje ruke i serijom 11:0 poništio prednost gostiju iz Španije. Nakratko je Valencia pružila otpor, ali se onda uključila ruska mašina i pregazila Špance. Nando De Colo je imao sjajno veče, iako je meč počeo sa klupe, a na kraju je imao 23 poena uz odlične procente šuta. Pratio ga je Cory Higgins sa 16. Kod gostiju Tibor Pleiss je ubacio 12, a Dubljević i San Emetrio po poen manje. Maccabi Tel Aviv je savladao na svom parketu 90:83. Iako desetkovan pehovima Real Madrid je nošen odličnom igrom Facunda Campazza u prvoj četvrtini imao i dvocifrenu prednost, ali je “ponos Izraela” uzvratio u drugoj dionici i otišao sa pet poena viška na poluvrijeme. I nastavak je donio istu sliku. Real bolji u 3/4, a Maccabi u 4/4 za konačnu pobjedu 90:83. Najefikasniji u domaćem timu bio je Tomas Deshaun sa 21 poenom, dok je kod “Kraljeva” ponovo najbolji bio Luka Dončić sa 19 poena. Žalgiris je u Milanu počistio AX Armani sa 94:62. Ništa se u ovom susretu domaćin nije pitao, a prednost gostiju je iz minute u minutu samo rasla. Andrew Goudelock je ubacio 13 poena, a dvocifren je u domaćem timu bio još samo Jordan Theodore sa 11. Kod gostiju Paulius Jankunas je ubacio 13, Brandon Davies 12 uz 100% šut, a još četiri igrača su bila dvocifrena. Iznenađenje je napravio i Anadolu Efes u Barceloni. Iako je španski tim pred meč bio favorit u ovome duelu to se nije pokazalo na parketu. Turci su gotovo čitav tok meča bili u vođstvu, pa i dvocifrenom, a Barca je tek u finišu meča uspjela da smanji tu prednost, te na kraju doživi koliko-toliko pristojan poraz od četiri razlike 89:85. Turke je do pobjede vodio sjajni Vladimir Štimac sa 22 poena, a po poen manje su ubacili Ricky Ledo i Erick Mccolum.