SportKošarkaCSKA prvi tim na final fouru Eurolige

CSKA prvi tim na final fouru Eurolige

U trećoj utakmici četvrtfinala Eurolige, CSKA je slavio (71:78) u Kombank Areni protiv domaće Crvene zvezde i tako sa maksimalnih 3:0 u pobjedama ostvario plasman na Final Four. Crvena zvezda je bolje krenula u meč, pa je tako u devetoj minuti prve četvrtine zahvaljujući poenima Branka Lazića došla do maksimalnih plus šest, bilo je 18:12. Moskovljani su se uspjeli vratiti do kraja prve dionice i na odmor se otišlo pri rezultatu 21:18 u korist domaće ekipe.
Gosti su u prvo vodstvo na utakmici došli u šestoj minuti druge četvrtine kada je trojkom Vorontsevicha, CSKA došao na 28:30, a tu prednost su i zadržali do kraja druge dionice koju su dobili 14:18, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 35:36 u korist CSKA.
Bolje je CSKA krenuo u nastavak susreta, pa je tako trojkom Jacksona u šestoj minuti treće četvrtine došao do tada maksimalnih plus sedam, 44:51, a potom je isti igrač u devetoj minuti treće dionice ponovo bio siguran za tri poena za novu najveću prednost CSKA, bilo je 47:59 što je i bio rezultat sa kojim se otišlo na pauzu.
U nastavku Zvezda veže nekoliko poena i dolazi na minus šest, ali se CSKA brzo vraća na dvocifrenu prednost da bi potom Marko Simonović pogodio trojku i doveo domaće na samo minus pet, četiri minute do kraja utakmice. Potom su pogađali i Miller i Dangubić, a Zvezda je došla na minus dva, te su se svi u Kombank Areni ponadali da Zvezda može do nevjerovatnog preokreta.
Ipak, do njega nije došlo budući da su Moskovljani slavili sa konačnih 71:78, te se CSKA sa maksimalnih 3:0 u pobjedama plasirao na Final Four.
Goste je do pobjede vodio Nando de Colo sa 20 poena, a slijedili su ga Miloš Teodosić i Nikita Kurbanov sa po 12 poena. Teodosić je imao i sedam asistencija, a Kurbanov šest skokova. U redovima Zvezde vrijedi istaći Millera koji je ubacio 15 poena uz pet skokova, Štimac je dodao 12 dok je još dvocifren bio Dangubić sa 11 poena, četiri skoka i tri asistencije.

Crvena zvezda-CSKA 71:78 (21:18, 14:18, 12:23, 24:19)