SportOstali sportoviDamir Džumhur u prvom kolu Sankt Peterburga savladao veterana Paola Lorenzija

Damir Džumhur u prvom kolu Sankt Peterburga savladao veterana Paola Lorenzija

Damir Džumhur je prošao prvo kolo ATP 250 turnira u ruskom Sankt Peterburgu.
Naš najbolji teniser je na startu turnira vrijednog 1.064.715 dolara izbacio italijanskog veterana Paola Lorenzija rezultatom 2:0 u setovima.

Damir je prije meča bio favorit, ali je Lorenzi sjajno ušao u meč, napravio dva brza breaka i poveo sa 4:0. Damir je potom uzvratio također sa dva breaka, vezao pet gemova i poveo sa 5:4.

Lorenzi je prekinuo Damirov niz i osvojio gem za 5:5. Nakon toga Džumhur je bio siguran na svoj servis, a potom i napravio break za osvajanje prvog seta 7:5.

Damir je u drugi set ušao na najbolji mogući način, breakom za 2:0, ali Lorenzi je odmah uzvratio s dva breaka i došao do prednosti rezultatom 4:2. Oba tenisera su zadržala svoje servise do desetog gema kada je Lorenzi servirao pri vodstvu 5:4 za izjednačenje na 1:1 u setovima, ali je Damir napravio break i poravnao na 5:5.

Nakon toga Lorenziju je koncentracija u potpunosti popustila, te je Džumhur uzeo sljedeća dva gema i drugi set rezultatom 7:5 za pobjedu.

Džumhur će u drugom kolu igrati protiv Marcosa Baghdatisa, koji je savladao Horacija Zeballosa rezultatom 7:5, 6:4.

Damir je ovom pobjedom ponovo popravio svoj najbolji ranking u karijeri. U sedmicu je krenuo sa 55. mjesta, a bit će najmanje 54. od idućeg ponedjeljka.