Po završetku prenosa primili smo i jedan video slavlja domaćih igrača i navijača, nakon pobjede nad gradačačkom Zvijezdom, te vam ovom prilikom dostavljamo i taj video:

KRAJ UTAKMICE: Posljednjim zviždukom glavnog arbitra Muslića završena je sjajna utakmica 20. kola Prve lige FBiH, između ekipa NK Bosna Visoko i NK Zvijezda Gradačac. Ove ekipe odigrale su veoma grubu i čvrstu utakmicu, u kojoj je bolja bila ekipa iz Visokog, koja je golovima Čive i Muharemovića došla do pobjede rezultatom 2:0.

Baš kao i u prvom poluvremenu, Visočani su pred kraj drugog dijela uspjeli izvršiti sjajni pritisak koji je urodio novim pogotkom i time su ovjerili svoju pobjedu u utakmici protiv gradačačke Zvijezde.

Naredno kolo, tačnije u subotu 9. aprila, Visočani će ponovo biti domaćini, ali ovog puta ekipi Branitelja, koja je uspjela poraziti Bosnu u prvom dijelu sezone, rezultatom 2:1.

Ovom informacijom završavamo današnji prenos, a vi dragi čitaoci ostanite uz portal Visoko.co.ba, na kojem možete saznati najkvalitetnije informacije iz Visokog i okoline. Sa vama su danas bili komentatori Senad Hajlovac i Enes Hodžić, a do narednog druženja želimo vam ugodan ostatak dana uz srdačan sportski pozdrav.

90’ – GOOOOL! Sjajni Muharemović nakon kornera uspio je zahvatiti loptu nogom i uputiti udarac ka golu gostiju, što je rezultiralo novim pogotkom Bosne u posljednjim trenucima utakmice, za potvrdu pobjede na današnjoj utakmici u Visokom. Gol sličan prvom pogotku na utakmici pogodio je Muharemović i odveo tribine u delirij, te cijeli stadion u pobjedničko slavlje, dok se čeka posljednji zvižduk glavnog arbitra.

87’ – Tri minute su do kraj zvaničnog toka utakmice, a Bosna je još jednom bila u prilici da poveća prednost. Ovog puta odličan šut uputio je Prutina, ali spreman je i golman gostiju koji šalje loptu u korner. Nakon kornera novi šut domaćih, nova odbrana gostiju i novi korner.

Nazire se blaga inicijativa Bosne u posljednjim minutima susreta.

84’ – Još jedan nekažnjeni grubi start gostiju imali smo priliku vidjeti u prethodnom minutu, a ovog puta žrtva je bio Džafić kojem se trenutno ukazuje medicinska pomoć na sredini terena.

81’ – Nova izgledna prilika za igrače Bosne. Ovog puta Džafić je uputio centrašut u kazneni prostor gostiju, ali tamo nema nikoga ko bi zaprijetio golu gradačačke Zvijezde.

79’ – Desetak minuta dijeli visočke nogometaše od pobjede nad drugoplasiranom ekipom Zvijezde. Nova izmjena u ovim trenucima kod domaćih, iz igre izlazi Bešić, a do kraja utakmice odigrat će Prutina.

I Bešić, kao i Hasečić maločas, zaradio je žuti prilikom izmjene, što je očita demonstracija mogućnosti glavnog arbitra, koji na izuzetno grube startove gostiju nije dosudio niti jedan karton.

76’ – Do kraja utakmice ostalo je još petnaestak minuta, izuzmemo li sudijsku nadoknadu, a u ovim trenucima veoma dobra prilika za goste iz Gradačca. Nakon izvedenog kornera gosti su uputili solidan šut na gol Bosne, no Bekan je na mjestu i izbija loptu ponovo u korner.

70’ – Dvadeset minuta prije kraja trener domaćih Faruk Dedić izvršio je tek prvu izmjenu. Iz igre je izašao Hasečić sa brojem 18, a ušao je Porča sa brojem 9, koji će odigrati svojih dvadeset minuta do kraja.

Prilikom izlaska Hasečić je zaradio i karton, treći za nogometaše Bosne, zbog prigovora i sporog izlaska sa terena.

Slijedi, vrlo vjerovatno, uzbudljiva završnica utakmice u Visokom.

Orašje – Budućnost 0:0
Sloga – GOŠK 1:0
Podgrmeč – Čapljina 1:2
Jedinstvo – Goražde 1:0
Rudar – Novi Travnik 2:0
Radnički – Metalleghe 2:1.

67’ – Jako borbena igra domaćih nogometaša u nastavku nagrađena je aplauzom publike, a s obzirom da se u nastavku utakmice ekipa Bosne bori protiv jedanaest igrača i sudijskog trojca, teško će biti izdržati sve udare gostujućih nogometaša.

Upravo u ovom trenutku stopostotna šansa za goste iz Gradačca, ali sa nekih sedam metara igrači Zvijezde šalju loptu visoko preko gola.

Nakon toga povrijeđen je Hadžić, kojem se ukazuje pomoć, dok Visočani prigovaraju sudiji zbog lošeg kriterija suđenja.

60’ – Novi oštar i grub start gostujućih igrača, ovog puta nad Mujezinovićem koji je ostalo ležati na travi i kojem se ukazuje medicinska pomoć u ovim trenucima. Glavni arbitar i dalje ne pokazuje kartone gostujućim igračima.

56’ – Ponovo je Čulov na meti gostujućih igrača i grub prekršaj upravo je načinjen nad njim, ali glavni sudija ovog susreta nije se odlučio za javnu opomenu nekog od gostujućih igrača.

54’ – Glavni arbitar ovog meča nastavlja tamo gdje je stao na kraju prvog poluvremena sa svojim malim show-om. Ponovo svira sve moguće i nemoguće prekršaje u korist gostujuće ekipe. Čulov je u ovim trenucima povrijeđen, no njegov nastup u nastavku nije upitan.

49’ – Inicijativa gostiju u nastavku utakmice i sigurno je da ekipa iz Gradačca neće tako lako prepustiti sva tri boda u ovoj utakmici visočkim nogometašima.

47’ – Odmah na startu drugog dijela utakmice kiks Muharemovića mogao je Bosnu koštati, ali nasreću nakon udarca gostiju lopta odlazi pored gola i rezultat ostaje nepromijenjen.

46’ – Novim sudijskim zviždukom počelo je i drugo poluvrijeme utakmice 20. kola Prve nogometne lige Federacije BiH, u okviru kojeg su se na Gradskom stadionu Luke u Visokom sastale domaća Bosna i gosti iz Gradačca, ekipa Zvijezde.
U prvom dijelu utakmice prednost od 1:0 stekla je domaća ekipa, sjajnim golom Čive, a nadamo se da ćemo i u nastavku gledati dobru igru domaćeg tima.

Bosna će krenuti sa centra.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: U ovim trenucima završeno je prvo poluvrijeme susreta 20. kola Prve nogometne lige Federacije BiH, u okviru kojeg se na Gradskom stadionu Luke sastaju ekipe NK Bosna i NK Zvijezda.

Nogometaši domaćeg tima, visočke Bosne, sjajnom terenskom inicijativom na sredini prvog poluvremena uspjeli su da nekoliko puta ozbiljno ugroze gol gostujuće ekipe, što je na kraju i rezultiralo sjajnim pogotkom Čive za vodstvo od 1:0.

Do kraja poluvremena gosti iz Gradačca nekoliko puta pokušali su da ugroze gol visočke Bosne, ali svaki put je to bilo bezuspješno, te je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 1:0 u korist domaćeg tima.

Ipak, iako su ostvarili prednost, domaći nogometaši ali i stručni štab morat će se dobro pripremiti pred drugo poluvrijeme, prvenstveno jer je riječ o veoma teškoj i prgavoj ekipi gradačačke Zvijezde, a zatim i jer je glavni arbitar ovog susreta pred sam kraj poluvremena počeo izvoditi pravi mali show, sudeći sve postojeće i nepostojeće prekršaje u korist gostujuće ekipe.

Sve u svemu, u nastavku nas očekuje veoma zanimljiv završetak utakmice, a vi ostanite uz portal Visoko.co.ba gdje vas nakon kraće pauze očekuje nastavak susreta NK Bosna – NK Zvijezda.

Na ostalim terenima nakon prvih 45 minuta rezultati glase:

Podgrmeč – Čapljina 1:1
Jedinstvo – Goražde 0:0
Radnički – Metalleghe 0:1.

44’ – Pred sam kraj prvog poluvremena glavni sudija ovog susreta svira nekoliko sumnjivih prekršaja pred kaznenim prostorom visočke Bosne, a u korist gostujuće ekipe. Upravo nakon jednog prekršaja gosti su izveli slobodni udarac i izborili novi korner na ovoj utakmici.

Odbrana Bosne ponovo je efikasna bila u ovoj prilici, ali je težak udarac pretrpio Hasečić u redovima Bosne, kojem se u ovim trenucima ukazuje ljekarska pomoć.

42’ – Tri minute su do kraja prvog dijela utakmice, a Bosna je ponovo imala izglednu priliku za povećanje prednosti. Ovog puta, sa otprilike 25 metara, šutirao je Mujezonović, a golman gostujuće ekipe na jedvite jade brani ovaj snažan udarac. Rezultat ostaje, dakle, 1:0 u korist visočke Bosne.

40’ – Izuzimajući sudijsku nadoknadu do kraja prvog dijela, u kojem još uvijek vlada terenska inicijativa domaćih nogometaša, ostalo je svega pet minuta.

U ovim trenucima strijelac jedinog gola na utakmici, Čiva, u redovima visočke Bosne zaradio je zbog prigovora sudiji javnu opomenu, odnosno, žuti karton, te će i on morati pripaziti na svoje ponašanje u nastavku utakmice.

U nastavku teksta pogledajte video pogotka koji je u 33. minuti postigao Čiva.

33’ – GOOOOL! Nakon pola sata igre domaći igrači dolaze do vodstva na ovoj utakmici. Izuzetno precizan, sa veoma jakim udarcem bio je Čiva koji je sa vrha kaznenog prostora pogodio same rašlje protivničkog gola, za rezultat 1:0 koji će u nastavku morati dostizati gradačački nogometaši.

29’ – Gledamo izuzetno borbenu igru domaćih nogometaša u ovom periodu igre, što domaća publika prepoznaje i nagrađuje gromoglasnim aplauzima. Ovakva situacija na terenu je pokazatelj velike želje domaćina da dođe do pobjede protiv ekipe Zvijezde iz Gradačca.

Na ostalim terenima došlo je do promjena na utakmici Podgrmeč – Čapljina, gdje je Čapljina postigla izjednačujući pogodak za rezultat 1:1.

Do kraja poluvremena ostalo je nešto više od 15 minuta.

27’ – U posljednjih desetak minuta terensku inicijativu preuzela je domaća ekipa, koja se nadigrava sa gostujućim nogometašima u kaznenom prostoru protivnika. U ovim trenucima uspjeli su izboriti novi korner i priliku da ugroze gostujućeg golmana.

25’ – Polovina igre u prvom dijelu utakmice je iza nas i u ovim trenucima domaći nogometaši propuštaju stopostotnu šansu za postizanje pogotka. Loše je u ovoj prilici reagovao, zasad najaktivniji igrač Bosne, Veda Džafić koji je uputio slab šut na gol gostiju.

U međuvremenu, prvu javnu opomenu na utakmici zaradili su domaći, tačnije zaradio ga je Čulov, koji će se u ostatku utakmice morati čuvati grubih startova.

21’ – Nova solidna prilika i za gradačačke nogometaše, koji su u duelima izborili slobodan udarac u blizini gola gostujućeg tima. Ipak, odbrana Bosne je spremna i čisti loptu iz svog šesnaesterca.

19’ – Prva izgledna prilika za domaće nogometaše na ovoj utakmici. Džafić je uspio, sa vrha kaznenog prostora, uputiti šut ka protivničkom golu, ali i golman gostiju iz Gradačca je spreman u ovoj prilici. Lopta se odbila od gostujućeg golmana, no do nje u sekundardnom napadu Visočani ne dolaze, ali je prema mišljenju Visočana dolazak do lopte spriječen prekršajem gostujuće odbrane, zbog čega su tražili i penal jer se cijela situacija odvijala u petercu.

15’ – Prošlo je prvih petnaest minuta prvog poluvremena, ali i dalje nismo u prilici da gledamo izgledne pozicije za promjenu rezultata na ovoj utakmici. U ovim trenucima se igra premjestila na sredinu terena i nema izgleda da će se uskoro desiti neka veća promjena na Gradskom stadionu Luke u Visokom.

Na ostalim utakmicama 20. kola Prve nogometne lige Federacije BiH rezultati su sljedeći:

Sloga – GOŠK 0:0
Podgrmeč – Čapljina 1:0
Rudar – Novi Travnik 0:0

12’ – Veoma lijepa akcija domaćih nogometaša, ali Vedad Džafić ne uspijeva doći do lopte u ovoj prilici koja je bila veoma izgledna za nogometaše visočke Bosne.

10’ – Prvih deset minuta igre na utakmici NK Bosna – NK Zvijezda je iza nas, te gledamo blagu terensku inicijativu gostujućih nogometaša, no i dalje bez izglednih prilika za promjenu rezultata.

6’ – Veoma brza igra na početku utakmice i lopta se ne zadržava mnogo na sredini terena, nego i jedna i druga ekipa kreiraju šanse pred golom protivnika. Nakon što je Zvijezda izvela jedan korner na drugoj strani domaći su zamalo izborili svoj prvi korner na ovoj utakmici, ali je ranije dosuđen prekršaj u napadu.

4’ – Nakon četiri minute igre prva ozbiljnija prilika na utakmici, a upravo su gostujući nogometaši kreirali tu priliku, nakon što su izborili korner. Oštar centaršut uputili su gosti pred gol Bosne, ali nakon šuta lopta odlazi pored gola i nema promjene rezultata.

1’ – U ovim trenucima je utakmica počela.

15:58 – Pristigli su i navijači NK Zvijezde, njih ukupno 30-tak.

Zvijezda navijači

15:55 – Sastavi timova:

NK Bosna Visoko: Bekan, Krajišnik, Hasanhodžić, Mujezinović, Bešić, Čulov, Fazlagić, Čiva, Hasečić, Džafić, Muharemović

NK Zvijezda Gradačac: Hinović, Doljančić, Lazarević, Islamagić, Čolić, Dudić, Šerbečić, Mišan, Savić, Vidović, Pejić

15:50 – Ekipe su se povukle u svlačionice. Veliki broj “Demona” garantuje vatrenu podršku NK Bosni. Gostujući navijači još nisu stigli. Na ulazu na stadion su vanredne mjere sigurnosti.

Demoni na stadionu

15:39 – Igrači su izašli na teren da se zagriju, dok se pred ulazom na stadion okupljaja navijačka grupa NK Bosna “Demoni”

demoni

—————————————————————–

Četiri kola nakon početka proljetnog dijela prvenstva Prva liga Federacije Bosne i Hercegovine za nogometaše poprimila je svoje glavne okvire, ali i aktere koji će biti glavne smjernice do kraja ove sezone. Nogometaši Metalleghea BSI iz Jajca, te nogometaši Zvijezde iz Gradačca najbolje su se snašli na vhu tabele te tačno deset kola prije kraja prvenstva imaju najbolje prilike da budu ovosezonski prvaci Prve lige FBiH.

U samom srcu tabele, na osmom mjestu nalaze se nogometaši visočkog Nogometnog kluba Bosna, ovosezonski povratnici u Prvu ligu FBiH, koji su uspjeli povratiti kakvu-takvu snagu i stabilnost, nakon dugogodišnjih finansijskih problema kluba. Ovu poziciju Visočanis u uspjeli osigurati sa osam pobjeda, devet poraza i dva remija, te su iz 19 utakmica ostvarili 26 bodova, što i nije bog zna kakav rezultat ukoliko žele da povrate staru slavu kluba, ali je veoma solidan rezultat za ekipu povratnika u ovaj rang takmičenja.

Ipak, nešto lošija forma na početku proljetnog dijela prvenstva nije nešto čime se nogometaši visočke Bosne mogu pohvaliti ove sezone, te tri kiksa u četiri utakmice polahko ih približavaju zoni ispadanja iz Prve lige FBiH. No, ovog vikenda tim sa Gradskog stadiona “Luke” u Visokom ima priliku da ispravi greške sa starta drugog dijela sezone, ali i da se osveti svom ovosedmičnom protivniku, ekipi gradačačke Zvijezde koja je, u dosta sumnjivim okolnostima, jesenas slavilia protiv visočke ekipe sa minimalnih 1:0.

Ekipa iz Gradačca u nastavku sezone je u veoma dobroj formi, te se uz 11 pobjeda, te po četiri poraza i remija nalazi na drugom mjestu tabele, sa ostvarenih 37 bodova, što je bod manje od prvoplasiranog Metalleghea BSI.

Bosna koja u nešto lošijoj formi dočekuje gradačačku ekipu imat će idealnu priliku da se igračima Zvijezde osveti za poraz iz jesenjeg dijela prvenstva i upravo će to moći uraditi na domaćem terenu Gradskog stadiona “Luke”, uz veliki broj domaćih navijača koji su najavili svoj dolazak. S druge strane ekipa iz Gradačca imat će priliku da iskoristi nešto lošiju formu svog protivnika, te će prema najavama uz brojnu podršku svojih navijača biti favorizirana ekipa na ovoj utakmici.

Svi gore navedeni faktori su pravi razlozi da danas od 16:00 sati budete jedan od navijača visočke Bosne na stadionu u Lukama, kako biste bodrili visočke nogometaše do pobjede.

A za sve one koji ne mogu da prisustvuju ovoj utakmici, kao i svakog vikenda prije ovog portal Visoko.co.ba priprema izravni tekstualni prenos utakmice NK Bosna – NK Zvijezda, koji ćete moći pratiti na portalu Visoko.co.ba. Sa vama će biti već iskusni reporteri, koji tokom cijele sezone prate igru i razvoj situacije u visočkom nogometnom klubu, te ćete zasigurno moći da pogledate vjeran i objektivan prikaz utakmice 20. kola Prve lige FBiH u kojoj se sastaju visočki i gradačački fudbaleri.