SportNogometDanska slavila protiv Perua

Danska slavila protiv Perua

Pobjedom Danske nad Peruom rezultatom 1:0 kompletirano je prvo kolo Svjetskog prvenstva u Rusiji i kada je grupa C u pitanju. Na današnem susretu vidjeli smo svega jedan pogodak, ali i jednu od najboljih utakmica u dosadašnjem dijelu prvenstva, bar kada su uzbuđenja pred oba gola u pitanju. Peruanci su bolje otvorili duel. Prvi je prijetio Andre Carillo u 13. minuti, ali je Kasper Schmeichel dobro odbranio. Uslijedila je šansa i za Jeffersona Farfana, ali je ponovo golman Leicestera bio siguran. Najveću priliku Peru je propustio u prvoj minuti nadoknade, kada je Christian Cueva iz jedanaesterca šutirao visoko preko gola. Tim rezultatom otišlo se na odmo, a onda je uslijedila kazna. Igrao se 59. minut kada je Yussuf Poulsen izašao sam pred golmana Perua, te ga matirao rutinski. Nakon tog gola Peru je još bolje zaigrao, u igru je ušao i najbolji strijelac reprezentacije svih vremena, Paulo Guerrero, ali to nije dalo rezultat. Do kraja su odlične prilike imali upravo Guerrero i Farfan, ali je fantastični Schmeichel spasio svoju reprezentaciju koja je danas upisala prva tri boda u grupi C, koliko ima i Francuska. Australija i Peru su bez bodova.