SportNogometDe Gea izjednačio rekord Premier lige

De Gea izjednačio rekord Premier lige

David De Gea, golman Manchester Uniteda bio je fenomenalan u derbi susretu 15. kola Premier lige protiv Arsenala. “Crveni đavoli“ su slavili rezultatom 3:1 na stadionu “Emirates“, a najzaslužniji za trijumf bio je upravo De Gea koji je izjednačio ligaški rekord u broju odbrana u jednoj utakmici. Sjajni španski čuvar mreže upisao je čak 14 uspješnih intervencija i zadržao svoj tim u borbi za titulu šampiona, uprkos činjenici da je United od 74. minute igrao bez Paula Pogbe, koji je dobio crveni karton. De Gea se sa 14 odbrana pridružio dosadašnjim rekorderima Timu Krulu (Newcastle United) i Viti Mannoneu (Sunderland). Tim Josea Mourinha sjajno je otvorio susret i ranim golovima Antonija Valencije četvrtoj i Jessea Lingarda u 11. minuti poveo sa 2:0. Arsenal se vratio u igri na otvaranju drugog poluvremena pogotkom Alexandrea Lacazettea u 49. minuti. Ipak, Lingard je još jednom pogodio u 63. minuti za konačnih 3:1. Manchester City je i dalje lider sa 40 bodova i utakmicom manje. Slijedi ga Manchester United sa 35, Chelsea treći sa 32, dok je Liverpool četvrti sa 29. Arsenal je pao na petu poziciju sa 28 bodova.