SportKošarkaDenver slavio, Nurkić odličan

Denver slavio, Nurkić odličan

Ekipa Denver Nuggetsa je sinoć u Staples Centeru u Los Angelesu savladala Lakers rezultatom 116:105. Utakmicu je bolje otvorio domaći tim, koji je nakon prve četvrtine vodio sa 31:24, da bi sredinom druge dionice Denver stekao prednost i na poluvrijeme otišao s prednošću od 12 poena (46:58). Nastavak utakmice donosi sigurnu igru Nuggetsa, koji su rutinski sačuvali svoju prednost. U pojedinim momentima Lakers se rezultatski približavao, ali bi vrlo brzo gosti pravili serije i vraćali sigurno vodstvo. Na kraju, Denver je došao do druge uzastopne, a ukupno 31. pobjede u sezoni slavivši sa 116:105. Odličnu partiju u redovima pobjedničkog tima pružio je bh. reprezentativac Jusuf Nurkić, koji je za 26 minuta na parketu postigao 18 poena (7/11 iz igre) uz pet asistencija, četiri skoka i dvije blokade.  Osim Nurkića, u timu Nuggetsa istakli su se još Augustin sa 20 i Barton sa 16 poena, dok je u Lakersima najefikasniji bio Bryant sa 28 poena.