SportKošarkaDevet poena Nurkića u pobjedi Portlanda

Devet poena Nurkića u pobjedi Portlanda

Portland Trail Blazersi su noćas na gostovanju ubjedljivo savladali Los Angeles Lakerse rezultatom 97:81. Od prvog minuta su Blazersi nametnuli svoj ritam u Staples Centru i prednost je rasla iz minuta u minut. Utakmica je prelomljena u trećem periodu kada gosti odlaze na 20 poena prednosti i do kraja utakmice čvrsto čuvaju stečenu prednost.  Bh. reprezentativac Jusuf Nurkić je na parketu proveo 25 minuta i postigao devet poena, uz 13 skokova, četiri asistencije, jednu ukradenu i dvije izgubljene lopte te jednu blokadu.  Nurkić je noćas imao slabiji procenat šuta, s obzirom da je za dva poena bio precizan samo četiri puta iz 15 upućenih šuteva.  Portland je do pobjede predvodio Damian Lillard sa 22 poena, sedam skokova i pet asistencija. Allen Crabbe je ubacio 18, a CJ McCollum 13 poena.  U sastavu Lakersa istakao se D'Angelo Russell sa 22 poena, Zyler Ennis dodao je 14, a Jordan Clarkson 10 poena. Hrvatski centar Ivica Zubac postigao je 10 poena, uz sedam skokova i dvije asistencije.  Ovom pobjedom Portland je došao na diobu osme pozicije zapadne konferencije NBA lige koja vodi u doigravanje. Naredna utakmica Portlanda je 29. marta upravo protiv direktnog konkurenta za osmo mjesto na Zapadu ekipe Denvera.